Relacja ze Święta Lipusza 2019

Bogaty program tegorocznej imprezy pozwolił mieszkańcom Lipusza oraz licznym gościom dobrze spędzić czas. Głównym organizatorem Święta Lipusza był  Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu oraz Gmina Lipusz 

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się od VII  Pętli Tuszkowska Matka – Kaszuby Biegają. Ponad 400 zawodników z całej Polski pojawiło się na starcie. Bieg odbył się na dystansie 10 km w pięciu kategoriach wiekowych.  Zanim jednak zawodnicy wybiegli, rozgrzali się podczas Zumby z Kamilem Domaszk.
Najlepszymi zawodnikami z Gminy Lipusz byli Barbara Lipińska i Adam Modrzejewski – oboje obronili tytuł najlepszego zawodnika sprzed roku- gratulacje
:)
Oprócz tradycyjnych pucharów nasi mieszkańcy otrzymali bony kajakowe ufundowane przez lipuskie firmy kajakowe.

Na mecie każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy oprócz statuetek otrzymali chleb od Karoli Bober oraz lawendę od Kwiaciarni Fantazja

W kąciku maluszka przygotowaliśmy  kolorowanki i tor przeszkód.
Dla najmłodszych czekały darmowe dmuchańce, karuzela oraz byk. Alicja w Krainie Czarów w wykonaniu Teatru Pana O zgromadziła szeroką publiczność, która zachwyciła znakomitym programem artystycznym oraz animacjami.

Podsumowaliśmy zawody wędkarskie, które odbyły się o godz. 6:00 i 13:00 na jeziorze Skrzynki Duże. Najlepszym  wśród dzieci do lat 14 okazał się Mateusz Klasa, tuż za nim byli Ksawery Tusk i Mateusz Kaszubowski. W kategorii Open wygrał Adrian Klasa, drugi był Marek Breza, natomiast trzeci Roman Dziemiński.
Podczas imprezy rozegrane zostały turnieje piłki plażowej i piłki nożnej o Puchar Wójta Gminy Lipusz. Wśród siatkarzy najlepszymi spośród 12 duetów okazali się Darek Lis i Cezary Labudda, drugim duetem byli Natalia Kostka i Mateusz Gołuński, na trzecim miejscu Szymon Kulas i Patryk Bruchmann.
Najlepszą drużyną piłkarską została Autystiko, tuż za nią była Mamba i FC Pifko.

Wieczór rozpoczął się od występu Dede Negry.  Gwiazdą Święta Lipusza był Zespół Loka, który porwał publiczność do wspólnej zabawy. Na scenie królował m.in. przebój „Prawdziwe powietrze”, „Tańczę sam”. Biesiadę do białego rana poprowadził Piotr Szyca z Radia Kaszëbë.

Dziękujemy za partnerstwo w organizacji Święta Lipusza Restauracji „Borowa Ciotka”, firmom kajakowym z Lipusza: Kajaki Lucyna Domaszk, Kajax, Navigo, Szeryfoo, Spływy Kajakowe Luki oraz Kajaki Lucyna Domaszk oraz kwiaciarni Fantazja Wioleta Modrzejewska, Karoli Bober

Dziękujemy także 7 Drużynie Harcerskiej im. bł. ks. Stefana Wincentego Frelichowskiego, strażakom i wolontariuszom za pomoc w organizacji Biegu pn. VII Pętla Tuszkowska Matka- Kaszuby Biegają.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do zdjęć na facebooku

 

Aktualności

Kontakt

kontakt Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Lipuszu

ul. Młyńska 12
83-424 Lipusz
Tel. (058) 687-45-77
e-mail:goksir@goksir.eu

Dyrektor:
Hubert Grzenia

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez